Jak správně vložit špunty do uší

Vkládání pěnových špuntů do uší je trochu věda. Ne každý ví jak je správně vložit. Před použitím špuntů se ujistěte , že máte čisté ruce. Špunt narolujte mezi palcem a ukazováčkem do úzkého válečku. Druhou rukou přes hlavu potáhněte boltec ucha nahoru. Vložte srolovaný špunt opatrně do zvukovodu. Špunty netlačte do uší silou. Může pomoci i otevření úst. Držte na místě dokud špunt znovu nabude a utěsní zvukovod. Pokud špunty vkládáte poprvé, dívejte se do zrcadla ať víte co děláte.

 

Vkládání lamelových silikonových a lamelových termoplastových špuntů do ucha je velmi podobné. Jednou rukou uchopte špunt a druhou rukou přes hlavu potáhněte boltec ucha nahoru. Špunt do ucha vkládejte mírně točivým pohybem. Špunt netlačte do uší silou. U některých lamelových špuntů musíte použít speciální aplikátor. Pokud špunty vkládáte poprvé, dívejte se do zrcadla ať víte co děláte. Špunty z uší odstraňujte znovu mírně točivým pohybem.

 

Při vkládání silikonových tvarovatelných špuntů se ujistěte, že máte čisté a suché ruce. Utvořte palcem, ukazováčkem a prostředníčkem kuličku. Vložte kuličku do ucha  a pomocí prstů utěsněte vstup do ucha. Nevkládejte tmel do zvukovodu ! Silikonový tmel – kuličku velikostně neupravujte! Pokud špunty vkládáte poprvé, dívejte se do zrcadla ať víte co děláte. Špunty (tmel) z ucha uvolníte a odstraníte zatlačením spodní části ucha do vrchu.

 

Špunty do uší do letadla pomáhají zmírnit nepříjemné pocity a tlak v uších při létání letadlem. Před použitím membránových špuntů do uší do letadla si zacpěte nos a foukněte do něj. Lidé trpící chronickým zaléháváním uší si mohou špunty vložit do uší před startem letadla. Špunty odstraňte po dosažení maximální nadmořské výšky a znovu vložte 1 hodinu před přistáním. Špunty odstraňte po přistání a otevření kabiny. Je doporučeno špunty používat maximálně 8-10 letů.

 

Odkazy:

www.macksearplugs.com
www.SpuntyDoUsi.cz

Adresa:
Mack's Česko & Slovensko
Albrechtická 218
794 01 Krnov

IČ : 74127071
DIČ : CZ6908224873Kontakt:

telefon: +420 722 761 777
email: info@macks.cz